O czasopiśmie

Dlaczego warto prenumerować czasopismo ?

Osiemnaście lat obserwowania zmian roli, jaką logistyka odgrywa w przedsiębiorstwach, wyraźnie pokazuje, jak z funkcji czysto administracyjnej stała się podstawą do budowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Zarządzanie łańcuchem dostaw wymaga obecnie interdyscyplinarnej wiedzy, którą dostarcza czasopismo „Logistyka a Jakość”. Bardzo intensywny proces inwestycji w infrastrukturę logistyczną, jaki ma miejsce w Polsce od kilku lat – rozwój dróg, infrastruktury kolejowej i połączeń, portów morskich i lotniczych, zaplecza magazynowego – ma bezpośrednie przełożenie na sprawność zarządzania łańcuchem dostaw. To dlatego z jeszcze większą uwagą będziemy się tym zmianom na łamach czasopisma przyglądać i analizować, jak faktycznie wpływają one na pracę menedżerów. To od nas dowiedzą się, co zmienia się na lepsze.

Proces zakupów, produkcji, zarządzania magazynem i transportem to najważniejsze obszary odpowiedzialności menedżerów łańcucha dostaw. Wszystkie te elementy zależne są od aktualnych wydarzeń gospodarczych, społecznych i politycznych. Jak pokazują ostatnie miesiące – dynamika tych zmian jest coraz większa. Od 2000 r. czasopismo „Logistyka a Jakość” towarzyszy specjalistom zarządzającym łańcuchem dostaw, dostarczając im bieżących i rzetelnych informacji, wskazówek i porad – niezmiennie będziemy się starać tej „zmienności” dotrzymać tempa, a jeśli to możliwe – być o krok przed nią. Piszemy o aktualnych kierunkach zmian i tendencjach, bo naszym celem jest wybieganie w przyszłość i badanie, jakie czynniki będą rządzić logistyką za najbliższe kilka miesięcy, 5 czy 10 lat. Korzystając z wiedzy ekspertów i praktyków, podpowiadamy, jak rozwiązać bieżące problemy związane z obniżaniem kosztów w zarządzaniu łańcuchem dostaw czy inwestycjami w poszczególnych jego obszarach. Usługodawcy TSL dzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju logistyki z globalnej i lokalnej perspektywy, informują o nowych usługach, które tworzą na potrzeby swoich klientów. Nowe technologie zmieniające logistykę – dzięki nam stają się bliższe, bo jesteśmy w kontakcie z tymi, którzy je tworzą, by zaprezentować je niezwłocznie w naszym tytule.

Praca menedżera to także pole nieustannego rozwijania kompetencji – własnych i współpracowników, dlatego w każdym numerze i ten aspekt zarządzania łańcuchem dostaw ma swoje miejsce. Ze swojej strony chcę zagwarantować, że czasopismo „Logistyka a Jakość” dla czytelników stanowi i nadal będzie stanowić jeden z elementów, który te kompetencje pozwoli wzmacniać.

 

Magdalena Libiszewska,
redaktor naczelna
„Logistyki a Jakość”

 

 

 

Czasopismo „Logistyka a Jakość” to:
 

 • Pełna koncentracja na zarządzaniu łańcuchem dostaw.
 • Zaangażowani menedżerowie współtworzący z redakcją każdy numer.
 • Prezentacja interesujących  projektów logistycznych.
 • Analizy zagadnień społecznych i gospodarczych, które wpływają na zarządzanie logistyką.
 • Omówienia zmian w legislacyjnych.
 • Rozmowy z menedżerami logistyki i przedstawicielami branży TSL.


Sięgnij po 100 stron rzetelnie opracowanych informacji co dwa miesiące w wersji papierowej i elektronicznej.

Współpracujemy wyłącznie z autorami, którzy są blisko problemów zarządzania łańcuchem dostaw i kształtują obraz logistyki.

Wśród stałych współpracowników znajdują się m.in. eksperci:

Arkadiusz Kawa, doktor habilitowany nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autor książek i raportów branżowych. Obszar jego naukowych zainteresowań to e-commerce, branża przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP); sieci międzyorganizacyjne, analiza sieci społecznych (SNA), zarządzanie łańcuchami dostaw i technologie informacyjne w logistyce. Do wielu aktywności zawodowych  dołączyły niedawno obowiązki członka grupy roboczej ds. krajowej inteligentnej specjalizacji działającej przy Ministerstwie Rozwoju (Rozwiązania transportowe przyjazne środowisku - TRANS).

Dominik Tylczyński, absolwent Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informacyjno-Telekomunikacyjnych i Politechniki Poznańskiej. Od 1995 r. zajmuje się wdrożeniami SAP, ca jego ekspercką wiedzę potwierdzają liczne certyfikaty m. in. SAP Supply Chain Management – Procurement, SAP Supply Chain Management – Logistic Execution, a także SAP Exchange Infrastructure & Integration. Pomysłodawca i założyciel polskiej grupy użytkowników SAP – sapUSERS.pl.

Zbigniew Sobkiewicz, CPIM Master Instructor, dyrektor konsultingu MPM Productivity Management. Pierwszy Polak, a dziewiąty Europejczyk, który otrzymał stopień mistrza w hierarchii instruktorów Certyfikacji w Zarządzaniu Produkcją i Zapasami (CPIM) amerykańskiego stowarzyszenia APICS. CPIM Master Instructor to najwyższy stopień, jaki można zdobyć, będąc trenerem – członkiem APICS. Licencjonowany trener TFC (The Fresh Connection), zaawansowanego symulatora łańcucha dostaw. Od 2001 r. związany z MPM Productivity Management.

Piotr Bielicki, menedżer, przedsiębiorca, mentor i trener biznesu, konsultant zarządzania. Absolwent informatyki Politechniki Poznańskiej oraz Staffordshire Polytechnic, podyplomowych studiów zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz finansów korporacyjnych w London Business School. Zarządzał funkcjami korporacyjnymi Bestfoods (Knorr), Raben oraz Beiersdorf (Nivea) gdzie pełnił funkcję członka zarządu oddziału polskiego oraz dyrektora zarządzającego Beiersdorf Customer Supply w Hamburgu - jednostki zarządzającej logistyką koncernu w Europie. Wykładowca programu MBA w Zarządzaniu Logistyką w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Promotor teorii ograniczeń, metodologii lean management oraz kultury kaizen.

Adam Chazanow, w latach 2000-2012 pracował na szczeblu zarządu i rady nadzorczej u globalnych operatorów logistycznych i firm kurierskich, w tym: DHL, Ceva oraz DPD. Regularnie wspiera fundusze private equity oraz inwestorów branżowych w Europie, Ameryce Północnej i Azji w zakresie fuzji i przejęć (M&A). Odpowiedzialny za ponad 20 strategicznych projektów logistycznych dla wiodących producentów oraz sieci handlowych na przestrzeni ostatnich trzech lat w Europie Środkowej, Rosji oraz Wielkiej Brytanii. Założyciel i partner zarządzający Graphene Partners, firmy doradczej specjalizującej się w usprawnianiu logistyki.

Jacek Olszewski, principal  w polskim biurze Grupy Doradczo-Inżynieryjnej Miebach Consulting. Od 16 lat kierownik projektów koncepcyjnych i detalicznych oraz modelowania struktur łańcuchów dostaw w Polsce, Europie Zachodniej i Arabii Saudyjskiej. Szef działu Material Flow Engineering platformy e-learningowej Grupy Miebach. Brał udział w szeregu projektów dla operatorów logistycznych, w tym wsparcia w przetargach na logistykę kontraktową dla wiodących operatorów logistycznych w Niemczech, Polsce i we Włoszech.

 

Ponadto, w każdym numerze czasopisma „Logistyka a Jakość” grono praktyków zarządzających łańcuchem dostaw przedstawia swoje projekty logistyczne i komentuje bieżące tematy związane z zarządzaniem logistyką.

Stałe działy czasopisma „Logistyka a Jakość”:

Rynek – nowe inwestycje, które mają wpływ na przepływ towarów, nowe produkty i usługi z rynku TSL,  relacje inwestorskie, zmiany organizacyjne i personalne – zbieramy z rynku i serwujemy w postaci krótkich informacji.

Temat numeru – szerokie spojrzenie z poziomu strategii na wybrane zagadnienie związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw. Obszerna analiza konkretnego tematu bądź problemu przy wsparciu ekspertów rynkowych, naukowych oraz praktyków.

Raport – w tym roku szczególnie przyjrzymy się rozwiązaniom logistycznym wykorzystywanym w poszczególnych branżach, w tym w: automotive, farmaceutycznej, e-commerce, odzieżowej, elektronicznej.

Zarządzanie – jak podnieść wydajność przedsiębiorstwa wykorzystując do tego zarządzanie łańcuchem dostaw? Trzeba uczyć się zarządzania nim wraz ze zmieniającym się otoczeniem. Produkcja, zakupy, transport, magazynowanie – sprawdzamy, jakie dobre praktyki wypracowali menedżerowie logistyki. Wspólnie z ekspertami szukamy rozwiązań organizacyjnych, operacyjnych i technologicznych, które pomogą ulepszyć, usprawnić i obniżyć koszty w łańcuchu dostaw.

Projekty – studia przypadków, konkretne projekty – wiemy, że takie artykuły szczególnie interesują naszych czytelników. Chcemy dostarczać im najciekawszych, najnowszych, polskich i zagranicznych opisów projektów związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw we wszystkich jego obszarach.

Menedżer – codziennych obowiązkach, niecodziennych wyzwaniach i ciekawych projektach, edukacji i rozwoju zawodowym rozmawiamy z logistykami.

Produkty – obszernie prezentujemy konkretne produkty i usługi, które ułatwią codzienną pracę osobom zarządzającym logistyką (m.in. systemy informatyczne, technologie usprawniające produkcję, zakupy, transport i magazynowanie, nowe usługi operatorów logistycznych i kurierów, usługi związane z finansowaniem inwestycji i sprzętu).

Prognozy – piszemy o aktualnych tendencjach i kierunkach zmian. Prezentujemy wyselekcjonowane raporty rynkowe, analizy gospodarcze, badania, podsumowania istotne dla zarządzania łańcuchem dostaw.

Wydarzenia – organizujemy, patronujemy i bywamy na kluczowych wydarzeniach (targach, kongresach, konferencjach i spotkaniach), które dotyczą organizacji łańcucha dostaw, bądź kierowanych do branży TSL – zarówno tych w kraju, jak i zagranicą. Tutaj o nich informujemy.

 

 

Możesz wybrać opcję prenumeraty dopasowaną do Twoich potrzeb.

 

 

PRENUMERATA OPTYMALNA

6 numerów czasopisma „Logistyka a Jakość” w wersji papierowej, oraz roczny dostęp do portalu prenumerata.laj.pl:

 • gdzie przeczytasz bieżące wydanie wybranego czasopisma w wersji elektronicznej,
 • archiwalne numery wybranego magazynu w wersji elektronicznej (od 2012 r.)

 

PRENUMERATA EKONOMICZNA

6 numerów czasopisma „Logistyka a Jakość” w wersji papierowej.

 

Dlaczego korzystanie z portalu prenumeraty jest tak wygodne?

Ponieważ:

 • Masz stały dostęp do archiwalnych numerów wybranego czasopisma.
 • Możesz wygodnie przeglądać wybrane czasopismo na tablecie i smartfonie w dowolnym miejscu na świecie.
 • Masz możliwość zaznaczania i przechowywania w schowku wybranych treści.

 

 
W najnowszym numerze czasopisma
Logistyka a Jakość 6/2019
Listopad 2019
 
 

Spis treści

Rynek
STR 6. Rynek
Produkty News
STR 56. Produkty News
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.